Український «зерновий коридор» вийшов на свої довоєнні потужності, – речник ВМС


Дмитро Плетенчук Фото: Facebook/Дмитро Плетенчук

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що робота українського «зернового коридору» вийшла на свої потужності до повномасштабного вторгнення Росії, повідомляє РБК-Україна. 

«Переважна більшість вантажів – це збіжжя, якого так не вистачає на так званому глобальному Півдні. А що стосується його (зернового коридору — ред.) роботи, то він фактично вийшов на свої потужності до повномасштабного вторгнення. Ми вже перетнули межу у 500 суден і понад 10 млн тонн вантажів», – розповів Плетенчук.

За словами речника ВМС, сказати, що «зернова угода» – це альтернатива українському коридору, не варто, адже кількість вантажів говорить сама за себе.

  • У серпні 2023 року відповідно до наказу Військово-морських сил ЗСУ Україна оголосила про «гуманітарний коридор» у Чорному морі, щоб звільнити кораблі, які застрягли в її портах після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, і щоб обійти фактичну блокаду після того, як Росія відмовилася від угоди щодо дозволу Києву експортувати зерно.
  • В 2023/2024 маркетинговому році (з 1 липня до 29 грудня 2023 року) Україна вже експортувала 17,932 млн т зернових та зернобобових культур.
Новости Харькова