​У Давосі виступили українці, які постраждали від воєнних злочинів росіян, — Костін


Фото: Сергій Левицький

Сьогодні на четвертій зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру свої історії розповіли українці, які постраждалих від воєнних злочинів росіян.

Про це в ефірі телемарафону розповів генеральний прокурор Андрій Костін.

«Важливо, що сьогодні тут пролунали голоси українців, які постраждали від воєнних злочинів Росії. Один з них — 16-річний хлопець із Бучі. Російські військові вбили його батька просто у нього на очах. Також виступила дівчина — медсестра з Київщини, яка зазнала сексуального насильства від російського військового», — зазначив він.

Костін також повідомив, що справи щодо цих злочинів вже слухаються в українських судах. Наразі загарбники вже отримали 77 вироків.

В ООН зафіксували 142 випадки страт цивільних українців росіянами

«Незважаючи на те, що війна триває вже майже два роки і за цей час задокументовано 120 тисяч воєнних злочинів ворога, історії людей, які пережили це, ще шокують і наших партнерів, і нас самих», — додав генпрокурор..

Також Костін розповів про мережу всеосяжної відповідальності, яка розбудовується, аби забезпечити покарання Росії за всі її міжнародні злочини.

Вона складається з 5 ключових компонентів:

  • забезпечення ефективного розслідування на національному рівні,
  • забезпечення відповідальності за злочин агресії,
  • стратегічне партнерство з інституціями у сфері міжнародного права,
  • співпраця з країнами-партнерами
  • забезпечення виплат росією компенсацій Україні та українському народу.

Чому постраждалим від сексуального насилля окупантів варто заговорити

  • У листопаді минулого року Європол створив робочу OSINT-групу, щоб допомогти Україні розслідувати воєнні злочини Росії. Наразі 14 країн погодилися призначити спеціальні OSINT-підрозділи для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду. Раніше, у вересні, президент Володимир Зеленський зустрічався з прокурором МКС Карімом Ханом. Зеленський наголосив, що вже є один історичний ордер — на арешт Путіна. «Будуть і всі інші справедливі результати», — зауважив президент.
  • Улітку США передали докази воєнних злочинів Росії до МКС. Також у Гаазі запрацював Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії. 
  • Після теракту росіян на Каховській ГЕС представники МКС відвідали затоплені райони Херсона.
  • Також, за даними ООН, від початку повномасштабної війни Росії проти України загинули 10 233 цивільних, ще 19 289 отримали поранення. У російському полоні загинули понад 100 цивільних українців, з них — одна дитина.
Новости Харькова