У британському Міноборони пояснили, чому Росія не може протистояти українським FPV дронам на Херсонщині


Фото: Telegram/Михайло Федоров

Українські сили на східному березі Дніпра використовують FPV-дрони, оснащені боєприпасами, для ударів по російських силах. Москва протистояти цьому озброєнню не може.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Великої Британії.

“Безпілотники FPV використовуються разом з артилерією для ураження російських військ”, − зазначили військові.

Міноборони цитує російського блогера, який заявив, що 90% російської військової техніки в районі села Кринки у Херсонському районі було знищено.

Підписуйтесь на наш Youtube канал

Британці вважають, що нездатність Росії протистояти безпілотникам FPV, ймовірно, пов’язана з нестачею у Москви засобів електромагнітної боротьби у цьому районі.

Військовий з позивним Турист, який першим почав застосовувати FPV, розповів, як дрони змінили ситуацію на фронті

Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 12 January 2024.

Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/iwtfBkgxq1 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/OhKlTMlB6A

— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) January 12, 2024

  • Президент Володимир Зеленський торік повідомив, що наступного року Україна виробить мільйон дронів.
  • Міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін уточнив, що йдеться про мільйон тільки FPV-дронів. Крім них, виготовлятимуть й інші види безпілотників.

Що таке FPV-безпілотники і чому вони важливі

  • FPV (First Person View) – тип безпілотного літального апарату, яким керують від першої особи. Пілот завдяки пульту та окулярам може швидко маневрувати та знаходити ціль противника. Такі апарати можна застосовувати для багатьох цілей: як ураження піхоти так і відбиття штурму і знешкодження важкої бронетехніки.
  • FPV мають відносно невисоку ціну, орієнтовно в $600, а здатні виводити з ладу або навіть знищувати техніку ворога вартістю в мільйони.
Новости Харькова