Ворожі ракети не впадуть на територію Чехії, якщо ми допоможемо Україні захистити свою незалежність, — міноборони Чехії


Міноборони Чехії не вважає, що військова допомога Україні заважає «дипломатичному і мирному вирішенню конфлікту».

Про це повідомляє ČTK, як пише «Європейська правда».

В парламенті Чехії відбулись дебати, на яких обговорили петиції антиурядової групи «Чехословаччина проти бідності». В них вимагається припинити риторику про те, що «Чехія перебуває у стані війни» та зупинити постачання військового озброєння в Україну.

Зокрема, голова позапарламентської партії Чехії «Право поваги і гідності» Їндржіх Райхл стверджував, що в Україні потрібно досягти «дипломатичного і мирного вирішення конфлікту».

Підписуйтесь на наш Youtube канал

Заступник міністра оборони Чехії Ян Їреш відповів, що рішення про припинення війни в Україні повністю залежить від Росії та Путіна. 

«Ворожі ракети не впадуть на територію Чехії, якщо ми допоможемо Україні захистити свою незалежність», – наголосив Їреш.

Він нагадав, що Росія сама не раз говорила про боротьбу проти всього Заходу.

«Безсумнівно, що якби ми не підтримали Україну у військовому плані з самого початку – Чехія, Польща, майже всі інші європейські країни та інші країни світу, – російська армія була б сьогодні в Києві або навіть в Ужгороді», – сказав чиновник.

  • Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський зазначив, що допомога Україні – військова, гуманітарна, фінансова, політична чи моральна – також на користь і європейській безпеці. За словами міністра, головний виклик для Праги полягає в тому, щоб тримати Росію якомога далі від чеських кордонів.
  • Нещодавно президент Чехії Петр Павел заявив: «У нас немає іншого вибору, крім як надати Україні все необхідне. Будь-що менше було б нашою поразкою». Також він наголошував на важливості продовження допомоги Україні. 

  • Також наприкінці листопада стало відомо, що Чехія надасть близько 2,5 млн євро до цільового фонду Північноатлантичного альянсу для невійськової допомоги Україні.

  • Крім того, військові Чехії збиратимуть кошти на 10 тисяч дронів для України. Активісти об’єдналися в організацію Group D, яку очолив начальник Генерального штабу ЗС Чехії Карел Ржека. 

Новости Харькова