Шмигаль: 14 експортно-кредитних агентств світу надають гарантії своєму бізнесу для інвестування в Україну


Денис Шмигаль Фото: Кабінет міністрів

14 експортно-кредитних агентств різних держав надають гарантії своєму бізнесу для інвестування в Україну, що важливо для роботи «зернового коридору».

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Крім того, Україна разом із MIGA (Агентство з гарантування інвестицій) і DFC (Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку) реалізують механізм страхування інвестицій.

До того ж, Україна запустила проєкт страхування суден від воєнних ризиків спільно з провідними британськими страховиками.

Все це, а також український морський торговий коридор, який працює завдяки Збройним Силам, вплинули на зростання морського експорту нашої держави на 30% у грудні порівняно з листопадом 2023 року.

«З 2023 року завдяки ЗСУ функціонує український морський торговий коридор. За 5 місяців цим коридором пройшло 15 млн тонн експортних вантажів, переважно продовольчих. Також успішно працює Дунайський портовий кластер», — сказав Шмигаль.

  • За інформацією Мінінфраструктури, через новий український «зерновий коридор» від серпня 2023 року пройшли 200 суден.
  • Мінагрополітики повідомляло, що у 2023/2024 маркетинговому році (з 1 липня до 29 грудня 2023-го) Україна вже експортувала 17,932 млн т зернових та зернобобових культур.
Новости Харькова