Папа Римський вперше публічно звинуватив Росію у веденні повномасштабної війни проти України


Фото: EPA/UPG

Папа Римський Франциск вперше у своєму зверненні звинуватив РФ у веденні повномасштабної війни проти України, – пише AP.

У зверненні до послів, акредитованих при Святому Престолі, понтифік перерахував проблеми, які згубно впливають на людство. 

Понтифік публічно звинуватив Росію у веденні повномасштабної війни проти України, хоча раніше цього уникав.

Також у своєму зверненні Папа Франциск згадав війну між Ізраїлем і ХАМАС, міграцію, кліматичні кризи, виробництво звичайної та ядерної зброї. 

Крім того, Франциск закликав до повсюдної заборони сурогатного материнства. Він включив його до списку загроз «глобальному миру та людській гідності»Однією з них він назвав саме сурогатне материнство. 

Франциск наголосив, що дитина є даром, а не «основою комерційного контракту». Тому він закликав до загальної заборони цієї практики в усьому світі.

  • У січні 2023 року Папа Римський Франциск в щорічній промові перед акредитованими у Ватикані дипломатами заявив, що війни, подібні до війни в Україні, де цивільні території піддаються безладному знищенню, «є злочином проти Бога та людства».
  • У березні 2023 року Папа Римський Франциск заявив, що у війні в Україні є інтереси декількох «імперій», і не лише російської. В інтервʼю каналу RSI він також сказав, що пропонував президенту РФ зустріч на початку війни, але отримав відмову.
  • У листопаді 2022 Папа Франциск заявив, що жорстокість російських військових, з якої вони діють в Україні, «непритаманна» народу Росії. Він послався на письменника Фьодора Достоєвського, який, за його словами, до сьогодні «надихає християн до осмислення християнства». Амбасадорка України в США Оксана Маркарова на це відповіла, що Папа Римський, мабуть, якось неуважно читав Достоєвського.
Новости Харькова