Експрезидент Німеччини Гаук виступив за постачанняУкраїні ракет Taurus


Далекобійна крилата ракета Taurus KEPD 350 Фото: MBDA Deutchland

Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер та експрезидент ФРН Ґаук виступають за постачання далекобійних ракет Taurus Україні, – пишуть німецькі видання t-online та «DW».

Нерішучість німецького уряду веде не тільки до зниження шансів України, а й до посилення загрози для вільного світу, вважає експрезидент Німеччини Йоахім Ґаук.

«В умовах виснажливої позиційної війни і огидних авіаударів по українському цивільному населенню я з тривогою дивлюся на те, що ми робимо, і запитую, чи достатня наша підтримка»,–заявив він в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag.

Щодо постачання німецьких крилатих ракет Taurus, які просить Україна, Ґаук сказав: «Я не розуміюся на військовій справі, але я розмовляв із людьми, які володіють необхідними військовими знаннями. І після цих розмов більше не можу зрозуміти, чому ми вагаємося з постачанням цієї зброї та інших боєприпасів».

На думку пем’єр-міністра Баварії Маркуса Зьодера, ракети Taurus допомогли б Україні «відбиватися від постійних атак безпілотників і ракет».

Це стало б єдиним серйозним шансом для України віднайти свою мужність і не дати росіянам перемогти.

За його словами, Німеччина та ЄС зіткнулися б зі «справжньою проблемою безпеки», якби Росія виграла війну, а США продовжували б ухилятися від участі в міжнародних кризах у майбутньому.

  • Берлін наразі не має жодних планів щодо ухвалення рішення про передачу Україні далекобійних ракет Taurus.
  • 2 січня голова комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн різко розкритикувала повільне постаання зброї для України та закликала передати Україні ракети Taurus.
  • Президент Європейської народної партії виступив за надання Україні німецьких ракет Taurus. Стратегія дозволити Україні воювати, але не зробити її достатньо сильною, щоб перемогти, була б цинічною, вважає євродепутат.
  • Попри те, що більшість депутатів Бундестагу підтримують продовження допомоги Україні, 16 листопада німецький парламент не проголосував за рішення про надання крилатих ракет Taurus.
Новости Харькова