До Росії прибув іранський вантажний борт, є загроза повітряних атак, – Гуменюк


Наталя Гуменюк Фото: Анна Стешенко

Із Тегерану до Москви 10 січня прибув черговий вантажний борт, що може свідчити про нові постачання «шахедів» та запчастин до них. 

«Підтримка з боку Ірану для країни-терористки триває, і це означає, що нові дрони можуть бути заготовлені для пуску», – повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону. 

За словами Гуменюк, тимчасове «затишшя» у дронових атаках пов’язане «найімовірніше через погодні умови, бо дрони побоюються обледеніння».

Проте, за словами спікерки, точкові удари по Україні все одно не припиняються: навіть у мінімальній кількості, але  використання дронів продовжується.

«Намагання ворогом тримати в напруженні системи протиповітряної оборони, очевидно, свідчить про те, що такі атаки можуть продовжуватися, розслаблятися зарано», –  додала Гуменюк.

Іран розробив для Росії нову модель дрона-камікадзе «Shahed-107» для війни проти України. Його довжина — близько 2,5 метрів і розмах крил — три метри, дрон можна запускати з транспортного засобу. Він може долати відстані до 1 500 км. Також Тегеран готується передати Москві ракети класу «земля-земля».

Новости Харькова