В Україні створюють єдину платформу відеоспостереження


Фото ілюстративне Фото: З відкритих джерел

В Україні створюють єдину платформу відеоспостереження.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Створюємо єдину платформу відеоспостереження. З понад 50 тисяч наявних відеокамер більш ніж 8 тисяч уже інтегровані, і ця робота постійно триває. Ми змінюємо стандарти безпеки в цивільному житті. Це потреба воєнного часу, яка збережеться і після завершення війни», — сказав глава уряду.

За його словами, метою створення платформи є захист українців від злочинності.

  • Раніше «Схеми» оприлюднили розслідування, з якого стало відомо, що відео з тисяч камер відеоспостереження, встановлених по всій Україні, за допомогою російського програмного забезпечення TRASSIR, перш ніж потрапити на телефон чи комп’ютер споживача потрапляє на сервери в Москві, які належать компаніям, що мають зв’язки з ФСБ.
  • Йдеться про фірму «Диджитал Нетворк». Її клієнтами є, Яндекс і федеральний канал «Звезда», а також «Вконтакті». Також «Диджитал Нетворк» офіційно надавала послуги з підключення інтернету з 2015 по 2017 Центру захисту інформації та спеціального зв’язку ФСБ.
  • Камери з цим російським софтом останні 20 років масово закуповували і встановлювали державні та приватні підприємства України. Серед них — ЧАЕС, Адміністрація морських портів, «Нова пошта», «Велика кишеня». Купували ці камери і пересічні українці для встановлення у своїх оселях.
  • Україна обмежила використання цієї російської технології лише 27 лютого 2022 року.
  • Керівник МВС Ігор Клименко повідомив, що міністерство перевірить цю інформацію і запевнив, що у тих системах фіксації на автошляхах, які адмініструє його відомство, немає таких вразливостей.
Новости Харькова