Повітряні сили не можуть підтвердити збиття «шахеда» на реактивному двигуні: такого дрона не знаходили


Фото: скріншот

Повітряні сили поки не можуть підтвердити збиття ударного безпілотника Shahed із реактивним двигуном. 

Такого безпілотника не знаходили. Про це речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив у ефірі телемарафону. 

«Як ми можемо підтвердити, якщо ми його не знаходимо? Хто знайшов – хай підтверджує, показує, розповідає», – сказав він.

Раніше Іран показував Shahed чорного кольору з реактивним двигуном, після чого звичайні «шахеди» почали перефарбовувати в чорний колір.

«Якщо дивитися на загрозу цього (реактивного двигуна – Ред.), це просто виходить така міні-крилата ракета. Запас бойової частини не може бути великий у такому «шахеді», тому що реактивний двигун сам по собі має споживати багато пального. Корисне навантаження на цей «шахед» буде суттєво зменшена. Бойова частина буде невелика, швидкість буде, звичайно, збільшена», – пояснив речник Повітряних сил. 

  • Чорні «шахеди» росіяни вперше використали в Україні через декілька днів після презентації дронів на реактивному двигуні в Ірані – 25 листопада. Але двигун у них був звичайний.
  • 8 січня військовий експерт у галузі зв’язку, РЕР та РЕБ Сергій «Флеш» на своєму каналі в Telegram заявив, що в Україні збили Shahed саме на реактивному двигуні. Він продовжив на цьому наполягати і після коментаря Ігната.
Новости Харькова