Погоджувальна рада 11 січня визначить долю проєкту закону про мобілізацію


Давид арахамія Фото: stopcor.org

Погоджувальна рада визначить долю проєкту закону про мобілізацію 11 січня.

Про це повідомив голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. 

«Сьогодні провели засідання фракції. Обговорили поточну ситуацію і план роботи на найближчі дні… Усі рішення щодо розгляду законопроектів будуть ухвалюватися на Погоджувальній раді, куди запрошено військове командування та керівництво Міністерства оборони», — написав Арахамія в телеграмі.

Нардеп додав, що також найближчим часом буде інформація щодо кадрових питань у Комітетах Верховної Ради.

Водночас джерела LB.ua у фракції «Слуга народу» розповіли, що проєкт закону про мобілізацію 11 січня все ж планують повернути на доопрацювання Кабміну. 

«Завтра відхилимо проєкт. Але це крок номер один», — повідомило джерело LB.ua. 

Інший нардеп із фракції додав, що «є домовленість — уряд має одразу внести допрацьовану версію проєкту закону. «У п’ятницю», — сказав депутат.

Третє джерело підтвердило, що 11 січня парламент поверне проєкт про мобілізацію уряду. «Жаль, що уряд дізнався про це з телеграму», — додав депутат.

  • На засіданні профільного комітету вирішили прибрати норму, що дозволяла би відправляти повістки електронною поштою, повідомив заступник голови комітету із питань оборони Єгор Чернєв у ефірі телемарафону. За його словами, це неможливо проконтролювати і неможливо з’ясувати, чи людина таку повістку отримала.
  • Також є питання щодо призову людей із інвалідністю – Рада хоче, щоб, як і раніше, усі групи таких осіб не підлягали мобілізації.
  • Перед цим антикорупційний комітет виявив низку норм, які можуть призвести до корупційних ризиків у законопроєкті про мобілізацію.
  • Профільний парламентський комітет почав розгляд нового законопроєкту щодо мобілізації 4 січня. Для доповіді приїхали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генерального штабу Сергій Шаптала та міністр оборони Рустем Умєров.
Новости Харькова